این راهنما به منظور استفاده از «سامانه مدیریت هوشمند جلسات و رویدادهای مجازی فراروم» تهیه شده است.

 

ورود به سامانه

برای ورود به سامانه، شما باید آدرس اختصاصی سامانه‌ی فراروم که برای سازمان شما در نظر گرفته شده‌است را در مرورگر وارد نمایید. صفحه‌ای مشابه شکل زیر ظاهر می‌شود که پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه‌ی عبور می‌توان وارد سامانه شد.

راهنمای سامانه ویژه ارائه‌دهنده:

❖  داشبورد: در ابتدای ورود، کاربر بخش داشبورد را مشاهده می‌کند که در آن اطلاعات کلی از وضعیت سامانه آورده شده است.

❖  جلسات من: در این بخش کاربر به اتاق‌های جلسات خود دسترسی خواهد داشت. با کلیک بر روی و یا گزینه‌ی در منوی سمت راست، به یخش اتاق جلسات منتقل خواهید شد. در این بخش شما قادر خواهید بود تا جلسه مجازی برگزار نمایید.

❖  ویدئوها: شامل یدئوهای ضبط شده از جلسات در اتاق می‌باشد. ویدئوها به دو صورت بازپخش و دانلود در دسترس شما خواهند بود.

❖  تاریخچه: شامل تمامی تردد‌های صورت گرفته به اتاق در طول جلسات مجازی خواهد بود.

❖  شروع جلسه: برای برگزاری جلسه بر روی گزینه کلیک نمایید و به صفحه‌ای مطابق شکل زیر انتقال می‌یابید. در کادر وسط صفحه شما می‌تواند پیامی را برای شرکت‌کنندگان جلسه بنویسید و پس از کلیک بر روی گزینه‌ی “شروع جلسه و ورود به اتاق مجازی ” جلسه آغاز می‌شود.

❖  انتخاب فایل: چنانچه شما فایلی دارید که در جلسات برای ارائه استفاده می‌نمایید، می‌توانید در این بخش آپلود نمایید و در هنگام ورود به جلسه انتخاب نمایید تا در جلسه نمایش داده شود. جهت آپلود فایل ابتدا بر روی گزینه کلیک نمایید. در پنجره باز شده بر روی کلیک نمایید. حال بر روی دکمه کلیک نمایید.(در صورت تمایل می توانید فایل ها را بصورت پوشه‌بندی شده آپلود نمایید. جهت ایجاد پوشه بر روی گزینه کلیک نمایید و سپس با باز کردن پوشه ایجاد شده، فایل را در آنجا آپلود نمایید.)

Graphical user interface, application Description automatically generated

در پنجره جدید فایل مد نظر را آپلود نمایید. پس از آپلود موفق این پنجره را ببندید.

جهت انتخاب فایل و انتقال به جلسه کافی‌ست تا فایل را انتخاب نمایید و بر روی گزینه تایید کلیک نمایید.

Graphical user interface Description automatically generated with medium confidence

ورود به عنوان گوینده (زمانی که در جلسه باید صحبت نمایید)

پس از ورود به سامانه جلسات، روی گزینه میکروفون کلیک نمایید و سپس چنانچه مرورگر از شما مجوز میکروفون خواست، آن را تایید کرده و برای بررسی وضعیت تایید خود، میتوانید روی آیکون قفل کنار نوار آدرس، در مرورگر کروم کلیک نمایید و مشاهده نمایید که تیک‌ خورده باشد

Graphical user interface, application Description automatically generated

چنانچه میکروفون شما به درستی کار نکند، می‌توانید از بین میکروفون‌های فعال سیستم اقدام به تغییر نمایید. مطابق تصویر بر روی گزینه تغییر دستگاه صوتی کلیک نمایید.

Graphical user interface, application Description automatically generated

سپس لیست تجهیزات شما نمایش داده می‌شود. این تجهیزات بستگی به موارد نصب شده در رایانه شما دارد و می‌تواند در هر سیستم متفاوت باشد

 

✔   روشن کردن میکروفون : جهت روشن کردن میکروفون خود بر روی آیکون میکروفون در دکمه‌های بخش پایین صفحه کلیک نمایید.

 

فعال کردن دوربین:

در صورت تمایل به فعال کردن دوربین بر روی آیکون دوربین که با کادر زرد رنگ مشخص شده است کلیک کنید

سپس در پنجره‌ای که باز می‌شود از بین دوربین‌های فعال، دوربین مدنظر را انتخاب نمایید. سپس می‌توانید کیفیت دوربین خود را متناسب با سرعت اینترنت خود انتخاب نمایید. چنانچه علاقه‌مند بودید تا پس‌زمینه دوربین خود را محو نمایید، می‌توانید از بین گزینه‌های ممکن یکی را انتخاب کنید. سپس روی گزینه آغاز اشتراک‌گذاری کلیک کنید.

اشتراک گذاری صفحه نمایش :

در صورت تمایل به اشتراک گذاشتن صفحه نمایش (share screen) بر روی آیکون نمایشگر که با کادر زرد رنگ مشخص شده است کلیک کنید

درمرورگر کروم، سپس پنجره‌ای باز می‌شود که از شما درخواست می‌کند تا مکانی که باید برای کاربران آنلاین به اشتراک گذاشته شود را انتخاب کنید. شما می‌توانید برای سادگی روی گزینه Entire Screen (گام 1) به معنای اشتراک‌گذاری کل صفحه نمایش کلیک کنید. سپس روی گزینه Share (گام 2) کلیک نمایید

 

بارگذاری فایل ارائه

با کلیک بر روی ایکون و انتخاب گزینه مدیریت ارائه‌ها میتوانید فایل ارائه خود را بارگذاری کنید. دقت داشته باشید که چنانچه فایل شما دارای انیمیشن می‌باشد، با این روش انیمیشن‌ها نمایش داده نخواهند شد و برای نمایش انیمیشن‌ها از گزینه اشتراک صفحه نمایش استفاده نمایید.

توصیه می‌شود که به جهت عدم به‌هم‌ریختن فونت‌ها و طرح‌ها، حتما فایل با فرمت PDF بارگذاری نمایید.

Graphical user interface Description automatically generated

پس از انتخاب فایل و یا Drag&Drop فایل pdf خود، روی دکمه بارگذاری کلیک کنید تا فرایند آپلود یا بارگذاری فایل شروع شود. پس از تمام شدن فرایند بارگذاری، فایل به صورت پیشرفرض نمایش داده خواهد شد. توصیه می‌شود به جهت لود شدن همه صفحات، یک بار کلیه صفحات را مرور نمایید که همه‌چیز درست آپلود شده باشد. چنانچه مشکلی در فونت یا … بود، حتما export صحیح از فایل ارائه خود داشته باشید. چنانچه pdf شما حجیم بود، می‌توانید از سایت‌های متداول آنلاین جهت فشرده سازی یا compress pdf استفاده نمایید و از نسخه فشرده شده جهت آپلود استفاده کنید که سرعت بیشتری در آپلود فایل داشته باشید.

Graphical user interface, application Description automatically generated

 

سامانه دانش‌بنیان مدیریت هوشمند جلسات مجازی فراروم

دارای نسخه‌های آموزشی و سازمانی مناسب برای ارگان‌ها، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، مدارس

و همچنین نسخه‌های مبتنی بر مصرف و منعطف و قابلیت شخصی‌سازی متناسب با نیاز کاربر